Skupina CER na výstave Transport Logistika


 
Od 4. do 7. júna 2019 sa v Mníchove konala najprestížnejšia výstava priemyslu logistiky pod názvom „Transport Logistic“, na ktorej bola skupina CER zastúpená v stánku „Hungrail“. Na rozlohe vyše 115 000 metrov štvorcových sa nachádzalo 2162 vystavovateľov zo 62 krajín, kde sa očakávalo viac ako 60 000 záujemcov zo 123 krajín. Tohtoročná výstava bola zameraná na robotiku, vplyv umelej inteligencie „tzv. rozšírenej reality“ na sektor logistiky.
Od svojho vzniku sa skupina CER pravidelne zúčastňuje na tejto prestížnej výstave, ktorá sa koná každé dva roky. Spoločnosť bola založená v roku 2004 a na výstave sa predstavila hneď následujúci rok. Podľa vedenia skupiny CER, práve táto účasť položila základ dobrej povesti spoločnosti na trhu železničnej nákladej dopravy v strednej Európe. „Naša skupina, ktorá aj vďaka dobrej povesti pôsobí v štyroch krajinách – Maďarsko, Slovensko, Česká republika a Chorvátsko, sa v tomto roku zúčastnila podujatia“, povedal Márton Kukely, generálny riaditeľ CER Cargo Holding SE.
Počas štvordňového podujatia prebiehali rokovania medzi zástupcami krajín skupiny CER. Zástupcovia skupiny CER mali obchodné rokovania s 15. spoločnosťami a navštívili nespočetne veľa stánkov.
Skupina CER v tomto roku (2019) oslavuje svoje 15. výročie. Na počesť výročia si zástupcovia skupiny CER pripli práve na tejto výstave odznak, ktorý symbolizuje „15. výročie na trati“. Na výstave sa distribuovali pamätné mince, ktoré CER vydala k svojmu 15. výročiu založenia skupiny.