András Végh sa stal predsedom dozornej rady HUNGRAIL

Valné zhromaždenie Maďarského železničného zväzu jednohlasne zvolilo Andrása Végha, zástupcu generálneho riaditeľa spoločnosti CER Cargo Holding, za nového predsedu dozornej rady HUNGRAIL, hlasovania sa nezdržal nikto. Túto funkciu bude zastávať  do 25. februára 2022.

András Végh má vážne profesionálne skúsenosti v železničnom sektore, pretože svoju kariéru začal v spoločnosti MÁV na železničnej stanici Ferencváros v roku 1987 na výkonných pozíciách. O desať rokov neskôr bol menovaný za vedúceho zamestnanca na oddelení rozvoja a investícií generálneho riaditeľstva MÁV a od roku 1999 bol vedúcim medzinárodnej skupiny pre nákladnú dopravu MÁVCONT Kft.

Nasledovné desaťročie strávil ako logistický manažér spoločnosti Wienerberger Zrt, predtým ako sa stal v roku 2010 obchodný riaditeľ spoločnosti CER Hungary Zrt. O rok neskôr bol vymenovaný za zástupcu obchodného riaditeľa CER Cargo Holding a od roku 2014 tam pôsobil ako riaditeľ pre medzinárodné vzťahy. V rokoch 2018 až 2020 bol zástupcom generálneho riaditeľa spoločnosti GYSEV Cargo a od roku 2020 je András Végh zástupcom generálneho riaditeľa spoločnosti CER Cargo Holding.

Špecialista, ktorý hovorí plynule anglicky aj nemecky, vyštudoval Technickú univerzitu v Budapešti, následne Vysokú školu v Győri so zameraním na logistiku. Dosiahol úspechy aj v medzinárodnom vzdelávacom programe v spoločnosti Wienerberger Holding AG a v neposlednom rade a v polovici 90. rokov sa vyučil za odborného reportéra pre maďarskú televíziu a maďarský rozhlas.

Všestranný špecialista – ako otec dvoch mladých dám v súkromnom živote – rád športuje a rád sa venuje hudbe,  o jeho vymenovaní si  poradil aj s výkonným riaditeľom HUNGRAIL s Lajosom  Hódosim.

Zdroj: https://hungrail.hu/2021/07/02/vegh-andras-a-hungrail-ellenorzo-bizottsaganak-uj-elnoke/